Vyber si phomix

Fonetické komiksy

Najedete myší nebo prstem na text.
Objeví se překlad a výslovnost.
To je phomix - fonetický komiks.

Studentům cizích jazyků je doporučována četba něčeho jednoduššího v daném jazyce. Je to dobrá rada, ale kdo by chtěl neustále vyhledávat slova, která neumíme vyslovit nebo přeložit, někde ve slovníku?

Mnohem efektivnější je číst texty, které již překlad a výslovnost obsahují. Ale kde takové texty vzít? Na trhu je dostatek různě kvalitních překladů za různou cenu, ovšem většinou bez výslovnosti.

Portál phomix.cz chce tuto mezeru postupně zaplnit. Vsadili jsme na komiksy. Jednodušší literaturu nenajdete, obrázky navíc často samy napoví smysl textu dříve, než se přesvědčíme pohledem na překlad.

Phomix, nebo chcete-li fonetický komiks, je jednoduché používat. Stačí jen najet myší nebo prstem na text, a okamžitě se objeví jeho překlad a výslovnost. Je to snadné, rychlé a efektivní.

A jedna rada na závěr. Čtěte si phomixy nahlas. Spojení oko-ucho je při výuce jazyka velmi účinné. Koneckonců jde o to, naučit se mluvit.

Tak s chutí do toho.

© 2015 Dalibor Hrabec, www.karticky.cz

Little Red Riding Hood

Kdo by neznal Červenou Karkulku. Little Red Riding Hood, doslova Málá Červená Jezdecká Kapuce, je její anglická sestřička. A staro...